אופן השימוש במחשבים

כניסה למחשבים

כדי להיכנס למחשב ציבורי בקמפוס (חווה/ספריה/כיתות) יש צורך בשם משתמש וסיסמה למחשבים (AD - Active Directory account). כל סטודנט פעיל זכאי לחשבון AD. בפעם הראשונה יש ליצור חשבון על-ידי לחיצה על הלינק בתחתית שדה הסיסמה ובחירת האפשרות Open Account for HAVOT. שימו לב: כאשר אתם יוצרים את המשתמש בחרו קמפוס רחובות. אם שכחתם את שם המתשמש או את הסיסמה לחצו על הלינק בתחתית שדה הסיסמה ובחרו Username or Password Recovery או פנו לחונך בחווה.

שולחן העבודה

מלבד תוכניות Windows, תוכנות ה- office ודפדפני אינטרנט, כל התוכנות נמצאות בתיקייה Programs שעל שולחן העבודה. חשוב לפתוח את התוכנות רק מתוך התיקיה Programs (ולא מתוך תוצאות חיפוש ב- start) לשם הכלת הרישוי לתוכנות.

שמירת מסמכים

אסור לשמור מסמכים על כונן C לרבות על שולחן העבודה, בתיקיית downloads, בתיקיית documents וכיו"ב. המחשב מוגן באמצעות תוכנת DeepFreeze וכל מה שנשמר בכונן C נמחק אוטומטית בזמן הפעלה מחדש של המחשב. היכן ניתן לשמור מסמכים?

  • בכונן הרשת האישי H הזמין לכם ורק לכם מכל מחשב בקמפוס (מגבלת נפח 500 MB לתלמידי תואר ראשון, 2 GB לתלמידי תוארים גבוהים).
  • על-גבי דיסק-און-קי או התקן אחסון נייד אחר.
  • בדרייב שלכם בחשבון HujiMail שלכם אשר אינו מוגבל בנפח.
  • באופן זמני בלבד בכונן D אשר לא נמחק בעת הפעלה מחדש, אבל נמחק מעת לעת לצורכי תחזוקה וללא הודעה מראש. אי לכך במקרה הזה רצוי להעביר את הקבצים למקום אחסון אחר. אין אחריות על קבצים שנשמרו בכונן D!
  • באופן זמני בלבד בכונן הרשת V Public הזמין לכל הסטודנטים מכל מחשב בקמפוס. הקבצים ב- public נמחקים אוטומטית לאחר מספר ימים, ולכן יש להעביר את הקבצים למקום אחסון אחר. אין אחריות על קבצים שנשמרו בכונן public!

כונני רשת נוספים

לרשותכם כונן רשת G Applic שבו קובצי התקנה של תוכנות שאתם יכולים להתקין על המחשב האישי.

שקעי חשמל

בחווה בכל עמדה, מאחורי המסך או בצד המסך, המחיצה האקוסטית ניתנת להרמה ומאחוריה יש שקע חשמל פנוי.

יציאה

בסיום העבודה על המחשב לא לשכוח לבצע יציאה מסודרת מהמחשב: Sign Out דרך ה- Start או Log Off על שולחן העבודה. נא לוודא שלא שכחתם דיסק-און-קי במחשב או ציוד אישי כלשהו. לגבי ציוד שנשכח ניתן לברר אצל החונך בעמדת החונך בחווה או במחלקת הביטחון בשער הרצל.