השתלטות על מחשב פיזי בחווה ב-Remote Desktop

חוות המחשבים אמנם סגורה, אבל המחשבים שבה ממשיכים לפעול לשירותכם. באפשרותכם להשתלט מרחוק על מחשב פיזי בחווה באמצעות שירות Remote Desktop, וכך להשתמש בתוכנות שלנו בלי להתקין אותן על המחשב שלכם. לשיטה זו מספר יתרונות על פני ההתחברות ב- VDI כגון מהירות גבוהה יותר והעברת קבצים נוחה ב"העתק/הדבק".

  • השירות ניתן באופן זמני לנוכח משבר הקורונה.
  • אסור לשמור מסמכים במחשב המרוחק! כל דבר שיישמר על המחשב המרחוק יימחק אוטומטית בסיום העבודה, בכיבוי או בניתוק. עליכם להעתיק את הקבצים למחשב האישי שלכם על-ידי העתק/הדבק או לשלוח אותם לעצמכם במייל או בדרייב וכמו כן באפשרותכם לשמור את המסמכים בכונן האישי H הזמין לכם ורק לכם מכל תחנה שתתחברו אליה.
  • אם לא הצלחתם, באפשרותכם להשתמש בשירות המקביל - התחברות למחשבי החווה ב- VDI. על סטודנטים בקורסי היסטולוגיה להתחבר ב- VDI בשל התוכנות שניתנות.
  • לתמיכה פנו למוקד האוניברסיטאי 02-5883450. לחילופין ניתן לפנות למייל gadne@savion.huji.ac.il ובבקשה צרפו צילומסך והשאירו מספר לחזרה.

הוראות התחברות

שלב 1 - התקינו Samba והתחברו. וודאו שכתוב connected כמו בתמונה.

rdp-connected-to-samba.jpg

 

 

שלב 2 - היכנסו ללינק: http://www.agri.huji.ac.il/utils/farmremoterehovot.html

הזינו ת"ז 8 ספרות (ללא ספרת ביקורת) וקוד אישי 5 ספרות ולחצו על submit.

rdp-choose-farm.jpg

 

שלב 3 - תקבלו שורת פקודה המכילה את כתובת המחשב שהגרלתם. עליכם לסמן את הפקודה ולהעתיק אותה.

rdp-copy-command.jpg

 

שלב 4 - לחצו על החיפוש של Windows (זכוכית מגדלת ב-Taskbar ליד ה-Start), הדביקו בתיבת החיפוש את הפקודה שהעתקתם ובחרו את התוצאה run command.

אם אינכם רואים את החיפוש של Windows ניתן ללחוץ על ההתחל של Windows rdp-start.jpg  ואז ctrl+v להדבקת הפקודה.

rdp-run-command.jpg

 

שלב 5 - הזינו בשם המשתמש את תחילית הדומיין \cc כמו בדוגמה ולאחר מכן את שם המשתמש AD שלכם שאיתו אתם נכנסים למחשבי הפקולטה. הזינו בסיסמה את סיסמת הכניסה למחשבים. אם אין לכם משתמש או שאינכם זוכרים אותו או את הסיסמה גשו לעמוד שכחתי סיסמה שלנו.

rdp-first-login.jpg

 

שלב 6 - לחצו yes לאישור ההתחברות.

rdp-confirmation.jpg

 

שלב 7 - הזינו שוב שם משתמש וסיסמת כניסה למחשבים בפקולטה, אבל הפעם אין הכרח להזין את תחילית הדומיין \cc.

rdp-second-login.jpg

 

הכניסה אורכת כ- 30 שניות ובסיומה תקבלו את שולחן העבודה של המחשב בחווה שהשתלטתם עליו. ניתן למזער את הקונסולה כדי לחזור למחשב שלכם. סגרו את הקונסולה בסיום העבודה.

rdp-console.jpg